ZMĘCZENIE U PACJENTÓW Z SM- BADANIE WSTĘPNE.


To jest tłumaczenie tekstu zamieszczonego na www MULTIPLESCLEROSISNEWSTODAY.COM, który odsłania wartości głębokiej stymulacji mózgu dla chorych na SM w ważnym zakresie pogłębionego zmęczenia organizmu. Można takie zjawisko cofnąć jak się okazuje w sposób nieinwazyjny. Bez operacji wnikamy w mózg zmniejszając dolegliwości. Nie wierzycie – poczytajcie poniższy tekst lub oryginał, do którego prowadzi zamieszczony na końcu – link.

„Głęboka stymulacja mózgu, nieinwazyjny sposób kierowania neuronów w korze, może znacznie złagodzić objawy zmęczenia u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (MS), sugerują badania przeprowadzone na podstawie badania klinicznego.
Wyniki te, opublikowane w czasopiśmie Neurology: Neuroimmunology and Neuroinflammation, znajdują się w artykule zatytułowanym „Bezpieczeństwo i wstępna skuteczność głębokiej przezczaszkowej stymulacji magnetycznej w zmęczeniu związanym z SM”.
Uważa się, że do 90 procent pacjentów z SM odczuwa silne zmęczenie, rodzaj psychicznego i fizycznego wyczerpania, które może mieć poważny wpływ na pracę i życie społeczne danej osoby. Ponieważ możliwości leczenia są ograniczone dla tych pacjentów, badacze przyglądają się stymulacji głębokiego mózgu jako sposobowi, aby potencjalnie złagodzić ten stan graniczny.
Naukowcy z Centrum Badań Klinicznych NeuroCure (NCRC) w Niemczech przeprowadzili pilotażowe badanie kliniczne fazy 1 / 2a (NCT01106365), aby ocenić technikę opracowaną przez Brainsway, zwaną głębokotranSczaszkową stymulacją magnetyczną (dTMS) i przy użyciu specjalnie opracowanej cewki H, która jest zdolna do stymulowania obszarów mózgu do trzech razy głębszych niż „ósemkowe cewki” używane w standardowym TMS, stwierdza badanie.
Uważa się, że obszary w korze mózgu odgrywają kluczową rolę w zmęczeniu związanym z SM.
dTMS to rodzaj nieinwazyjnej stymulacji, która aktywuje struktury głębokiego mózgu za pomocą pól elektromagnetycznych, które albo pobudzają albo hamują neurony. Podejście to jest coraz częściej stosowane w diagnozowaniu i leczeniu szeregu zaburzeń neurologicznych i psychiatrycznych.(…)
Stwierdzono, że skojarzona cewka z dodatnim stężeniem dTMS znacznie zmniejszała objawy zmęczenia – zwłaszcza w badanej grupie po stymulacji kory ruchowej – leczeniem zmniejszającym FSS o medianę 1,0 punktu, która utrzymywała się podczas obserwacji. Wśród pacjentów, których leczenie dotyczyło kory ruchowej, mediana spadku po leczeniu w FSS wyniosła 1,74 w porównaniu do początku badania.(…).
„Chociaż wyniki są obiecujące, należy je interpretować ostrożnie, biorąc pod uwagę niewielką liczebność próby i eksploracyjny charakter badania oraz analizę skuteczności” – podsumowują naukowcy. Mimo to, „w świetle bezpieczeństwa i tolerancji leczenia rTMS [repetitive TMS] w zmęczeniu związanym z MS, nasze badanie silnie sugeruje dalsze dociekanie jego potencjalnej skuteczności terapeutycznej i mechanizmów leżących u podstaw”.

Tytuł oryginału : Deep-brain Stimulation May Offer Way of Treating Fatigue in MS Patients, Pilot Study Finds
opublikowanego na wwww pod adresem:

Deep-brain Stimulation May Offer Way of Treating Fatigue in MS Patients, Pilot Study Finds

Ta www o SM nie udziela porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Ten materiał nie ma być substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Zawsze w przypadkach wątpliwych należy zasięgnąć porady lekarza.

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.